22 березня – Всесвітній день води

Ідея проведення Всесвітнього дня води (World Water Day) була запропонована на конференції з охорони навколишнього середовища і розвитку (ЮНСЕД) в Ріо-де-Жанейро у 1992 році. А вже в 1993 році Генеральною Асамблеєю ООН було прийняте офіційне рішення про відзначення цього дня саме 22 березня.

Це свято має на меті привернути суспільну увагу до проблем пов’язаних з якістю питної води в різних державах, збереженням природних водойм та їх незабруднення. Крім того, здійснюється поширення інформації про важливість проблем з охороною водних ресурсів, приймають серйозні заходи з постачанням питної води для жителів тих країн, де існує дефіцит. На сучасному етапі, нестача чистої питної води є глобальною проблемою сучасності, а здоров’я і життя людей безпосередньо залежать від її кількості та якості.

На прилягаючій до НПП «Слобожанський» території протікає 2 основні річки Краснокутщини: Мерла та Мерчик. Води з цих річок впадають у Ворсклу, а вже з неї – у Дніпро. Крім цього, парк об’єднує понад 200 реліктових боліт та лісових озер, які залишилися від останнього льодовикового періоду. Саме завдяки цим водним ресурсам, на території Парку існує широке біорізноманіття. Ці води являють собою осередки для життя та харчування цілої низки коловодних cсавців, птахів, плазунів, комах та різноманітних рослин, в т.ч. тих, що належать до Червоної книги України. Їх
життя, як і у людей, напряму залежить від кількості та чистоти води.

В 2018 році офіційним гаслом Всесвітнього дня води є «Природа і вода». Пам’ятаймо про це та бережімо воду – основу життя, в усіх її проявах.