22 ТРАВНЯ — МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БІОРІЗНОМАНІТТЯ

Сьогодні увесь світ відзначає Міжнародний день біорізноманіття – свято, яке покликане сприяти обізнанності людей з питань різноманіття живих організмів та оселищ на нашій планеті та важливості їх збереження (https://www.cbd.int/idb/).

2020 рік – це рік роздумів, можливостей та рішень. Це рік, коли, як ніколи, світ має продемонструвати сильну волю до глобальних змін, що спрямовані на припинення втрат біорізноманіття на користь людям та всьому життю на Землі. Оскільки глобальне співтовариство покликане переглянути своє відношення до природного світу, одне є певним: незважаючи на всі наші технологічні досягнення, ми повністю залежні від збереженності природних комплексів для свого здоров’я, чистої води, продуктів харчування, медикаментів, одягу, палива тощо.

Гасло Дня Біорізноманіття цього року – «Наші рішення у природі». Воно підкреслює надію, солідарність та важливість спільної роботи на всіх рівнях для побудови майбутнього життя у гармонії з природою.

Основне завдання НПП “Слобожанський” – збереження природних комплексів. На сьогоднішній день біорізноманіття Парку складає 1687 видів рослин і мікобіоти та 1262 видів тварин. Щороку різні фахівці, які проводять дослідження у НПП, виявляють150-250 нових видів. Що говорить про цінність території як місця існування багатьох живих організмів.