22 КВІТНЯ — МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МАТЕРІ-ЗЕМЛІ (International Mother Earth Day)

Витоки цього глобального свята беруть свій лік з 22 квітня 1970 року, коли мільйони людей вийшли на вулиці, щоб протестувати проти негативного впливу динамічного 150-річного промислового розвитку в США. В 1971 році, на крилах успіху та суспільного резонансу проведеної акції, за ініціативи громадського активіста та сенатора від штату Вісконсін, Гайлорда Нельсона, був проголошений «Тиждень землі» (3-й тиждень квітня). В тому ж році Конгрес США і президент Ніксон створили Агентство з охорони навколишнього середовища, а також впровадили численні екологічні закони.

З 1990 року – резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 22 квітня проголошено міжнародним Днем Землі. У резолюції наголошується, що термін «Мати-Земля» загальноприйнятий у багатьох країнах та відображає залежність між планетою, її екосистемами та людиною. В Україні свято Землі відзначається з 1992 року. У День Землі люди пробуджуються, завдяки всіляким акціям і заходам, і по-новому дивляться на свої взаємини з Матінкою-Землею.

В цей день у різних куточках світу проводять різноманітні акції, що покликані спонукати людей бути уважнішими до тендітного і вразливого навколишнього середовища на планеті Земля. Кожен житель планети може внести свій маленький вклад у справу захисту та відновлення довкілля

Розуміючи унікальність і неповторність планети Земля українці в усі часи шанобливо ставилися до своєї годувальниці, називали її Святою. У День Матері-Землі ми приєднуємося до цієї міжнародної ініціативи і закликаємо всіх підтримати загальнолюдські позитивні зусилля, які спрямовані на вирішення назрілих екологічних проблем.

День Матері-Землі – це нагода для кожного жителя планети замислитися про власну відповідальність за стан довкілля та висловити подяку нашому спільному великому дому. Шанобливе ставлення до планети та земельних ресурсів – це запорука сталого процвітання людства. Тож бажаємо кожному мирного та ясного неба над головою, родючих ґрунтів, чистих річок та морів, поважного і відповідального ставлення до планети, щоб зберегти її скарби для наших нащадків!