15 листопада – Всесвітній день вторинної переробки, або Всесвітній день рециклінгу

♻️15 листопада – Всесвітній день вторинної переробки, або Всесвітній день рециклінгу.
♻️Проблема смітників стоїть перед людством, мабуть, з того самого часу, як воно з’явилося на землі, і чим далі, тим вона стає серйознішою.
На сьогодні в Україні проблема смітників – одна з найважливіших і найактуальніших серед проблем забруднення навколишнього середовища.
♻️У багатьох країнах світу давно замислилися над тим, як уникнути перетворення планети на великий смітник. Кожна держава вирішує це питання по-різному: спалювання, захоронення, переробка, будування заводів, впровадження нових законів та правил.
♻️Однак на першому місці стоїть сортування сміття і використання його в якості вторинної сировини.
♻️Трішки статистики: щосекунди в світі з'являється 3,8 кг «екологічно нешкідливого сміття»: недоїдки, яєчна шкаралупа, шкірка від картоплі та інше. Це 29% від середньостатистичного сміттєвого кошика сучасної людини. Інше сміття: 25 % - картон і папір, 13% - скло, 11% - пластик, 4% - метал і 18% - інші матеріали. На смітники викидають 7 млн тонн одяг, з яких тільки 12% переробляється. Найпоширеніше сміття сигаретні недопалки. Щороку їх викидається понад 4 млрд штук.
♻️У Всесвітній день рециклінгу просимо кожного задуматись над проблемами відходів, які існують у світі, та зичимо свідомого та відповідального ставлення до поводження з відходами!