15 листопада – день вторинної переробки (рециклінгу)

Головна мета свята – привернути увагу влади, громадськості та промислових структур країн світу до раціонального та екологічного поводження з різного роду сміттям. Необхідність вторинного використання відходів, правильна утилізація та впровадження екологічно-виваженої поведінки зі сміттям у власному побуті вже давно стала для людини ключовим питанням збереження навколишнього природного середовища та запорукою власного виживання у майбутньому. Адже обмеженість кількості природних ресурсів вже сьогодні є однією з найбільш актуальних проблем забезпечення життєдіяльності людини. Тому в багатьох країнах світу вже була проведена переореінтація економіки на раціональне споживання та переробку ресурсів. На жаль, далеко не усюди ця практика ще впроваджена, і тому важливо постійно нагадувати собі та оточуючим про необхідні правила поводження зі сміттям та відходами.
Вторинною переробкою (рециклінгом відходів, повторною переробкою і утилізацією відходів) називають повторне використання або повернення в оборот сміття чи відходів виробництва. Зазвичай вторинній обробці піддають такі матеріали, як папір, скло, залізо, алюміній, тканини, пластик і т. п., а органічні відходи широко використовують у сільському господарстві.
НПП “Слобожанський” долучається до відзначення свята та нагадує, що багатство природи, її краса і різноманніття будуть завжди супроводжувати людину, яка змусить відходи власної життєдіяльності працювати на благо Землі.