10 травня – Міжнародний день мігруючих птахів

10 травня весь світ відзначає Міжнародний день мігруючих птахів, що присвячений популяризації ідей збереження різноманіття птахів. Птахи є одними з найкращих індикаторів стану та тенденції біорізноманіття. Вони є важливими для моніторингу стану біорізноманіття, оскільки живуть практично в усіх екосистемах світу. Щороку велика кількість мігруючих видів птахів перетинає океани, пов’язуючи екосистеми. Зберігаючи їх, ми робимо внесок у глобальне збереження біорізноманіття.
Цього року Міжнародний день мігруючих птахів (World Migratory Bird Day) птахів відзначається під символічним гаслом «Їх майбутнє, це наше майбутнє – здорова планета для мігруючих птахів і людей».
Традиційно в цей день проводяться семінари, фестивалі, інформаційні кампанії, які закликають зберігати місця проживання мігруючих птахів по всьому світу.
З метою підвищення інформованості населення про необхідність збереження мігруючих птахів протягом усього їхнього міграційного шляху на землі, у повітрі та воді національний природний парк «Слобожанський» також запланував проведення еколого-освітніх заходів, серед яких спостереження за птахами під час пізнавальних екскурсій, виготовлення пізнавальних плакатів тощо.


Приєднуйтесь до заходів, присвячених Міжнародному дню мігруючих птахів!