1 квітня – Міжнародний день птахів

Це свято проходить щорічно в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера». Саме цього дня в 1906 році була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. День птахів – це не тільки річниця Конвенції, але і час прильоту пернатих із зимівель. Повернення птахів святкується також і як прихід весни. Головною метою цього свята являється збереження видового різноманіття та чисельності диких птахів, залучення уваги громадськості до охорони птахів, проведення різних екологічних заходів та акцій.

Птахи – окраса нашого життя. Вони зачаровують нас своїм мелодійним співом, цікавою поведінкою та надають природі неповторного колориту. Птахи працьовиті, а також є першими лікарями та помічниками по догляду за деревами, бо поїдають величезну кількість комах, роблять те, що нам людям зовсім не під силу. За традицією минулих років, у цей день було прийнято пекти з тіста жайворонків та співати пісні-заклики. Крім цього, ще однією традицією цього свята було розвішування шпаківень та інших будиночків для птахів.

З часу запровадження Дня птахів список пернатих, що зникають, стрімко поповнюється. На Землі вже зникло понад 160 їх видів і підвидів. У Європі під загрозою зникнення понад 50% птахів. В Україні налічується багато видів птахів, деякі з них занесені до Червоної книги України. Турбота про птахів – це не тільки екологічна проблема, адже птахи це частинка нашого життя, нашої культури, більше того – нашого світогляду та нашого світовідчуття. Нам необхідно зберегти і примножити крилатих друзів, щоб майбутнє покоління бачило їх красу не тільки на картинках книжок, а й у природних умовах рідного краю.

Автор фото: Рижков С.